COMUNA VLAD ȚEPEȘ

JUDEȚUL CĂLĂRAȘI

Data anunț:  20.11.2013

ANUNȚ PUBLIC

Comuna Vlad Țepeș aduce la cunoștința documentațiile privind:

1. Planul Urbanistic Zonal și Regulamentul Local de Urbanism în scopul CONSTRUCȚII ENERGETICE-CENTRALĂ ELECTRICĂ FOTOVOLTAICĂ teren situat în extravilanul comunei Vlad Țepeș, județul Călărași, Tarlaua 23/2, Parcela 2,  în suprafața de 20000 mp.

AMPLASAMENT: com. Vlad Țepeș, Tarlaua 23/2, Parcela 2, județul Călărași

INIȚIATOR: S.C. CĂLĂRAȘI SOLAR PARK S.R.L.

ELABORATOR: PFA  GLODEANU ȘTEFAN

2. Planul Urbanistic Zonal și Regulamentul Local de Urbanism în scopul CONSTRUCȚII ENERGETICE-CENTRALĂ ELECTRICĂ FOTOVOLTAICĂ teren situat în extravilanul comunei Vlad Țepeș, județul Călărași, Tarlaua 6/1, Parcela 4,  în suprafața de 13570 mp.

AMPLASAMENT: com. Vlad Țepeș, Tarlaua 6/1, Parcela 3, județul Călărași

INIȚIATOR: S.C. DRAGOȘ SOLAR PARK S.R.L.

ELABORATOR: PFA  GLODEANU ȘTEFAN

3. Planul Urbanistic Zonal și Regulamentul Local de Urbanism în scopul CONSTRUCȚII ENERGETICE-CENTRALĂ ELECTRICĂ FOTOVOLTAICĂ teren situat în extravilanul comunei Vlad Țepeș, județul Călărași, Tarlaua 6/1, Parcela 3,  în suprafața de 13570 mp.

AMPLASAMENT: com. Vlad Țepeș, Tarlaua 6/1, Parcela 4, județul Călărași

INIȚIATOR: S.C. BURDUȘANI SOLAR PARK S.R.L.

ELABORATOR: PFA  GLODEANU ȘTEFAN

Documentațiile pot fi consultatE, începând cu data de 20.11.2013 la sediul Primăriei comunei Vlad Țepeș, str. Vasile Alecsandri, nr. 29, județul Călărași, iar în termen de 15 zile calendaristice , se vor transmite prin registratura instituției, observații și comentarii scrise.

Persoana responsabilă cu informarea şi consultarea publicului este d-na Sprînceană Adela din cadrul Compartimentului Urbanism și cadastru – Primăria Comunei Vlad Țepeș, județul Călărași.